Potencja

Mało znane sposoby leczenia zaburzeń erekcji

Niska potencja to problem, który dotyczy mężczyzn w bardzo różnym wieku. Mylą się ci panowie, którzy uważają, że zaburzenia wzwodu to coś normalnego, z czym po przekroczeniu 40-tego roku życia po prostu trzeba się pogodzić. Nic bardziej mylnego. Z zaburzeniami erekcji w dzisiejszych czasach można bardzo skutecznie walczyć. Współczesna medycyna daje nam całą masę niezwykle skutecznych sposobów, dzięki którym niska potencja może szybko stać się tylko i wyłącznie przykrym wspomnieniem. W niniejszym artykule zaprezentowaliśmy ciekawe sposoby leczenia zaburzeń erekcji. Jesteśmy przekonani, że dzięki nim każdy mężczyzna doświadczony tą wstydliwą przypadłością odzyska utraconą sprawność seksualną. 

Przyjmowanie L-argininy

Jeden z najważniejszych związków chemicznych, który ma bardzo duże znaczenie dla przebiegu całego procesu wzwodu członka, to tlenek azotu. Produkowany jest on w zakończeniach nerwowych ciał jamistych prącia. Przyczynia się on do rozkurczu naczyń krwionośnych, dzięki czemu na skutek stymulacji seksualnej mężczyzna jest zdolny do osiągnięcia wzwodu. Do powstania tlenku azotu dochodzi za sprawą eliminacji grupy aminowej z cząstek argininy. 

Z tego względu obecność L-argininy w męskim organizmie jest niezwykle istotna dla zachowania przez niego sprawności seksualnej. Gdy stężenie L-argininy jest zbyt niskie, prowadzi to prędzej czy później do zaburzeń wzwodu. Regularne dostarczanie L-argininy w posiłkach a także w postaci suplementów diety powoduje, że mężczyzna może cieszyć się pełną sprawnością w sferze intymnej. Ci panowie, którzy borykają się z niskim wzwodem, powinni sięgać po określone pokarmy, które zawierają spore ilości L-argininy. L-argininę można znaleźć w słoneczniku, soczewicy, sezamie, orzechach włoskich oraz w mięsie wołowym. Oprócz tego warto sięgać po suplementy diety zawierające ten bardzo ważny składnik dla męskiej potencji. Najlepiej, gdy mężczyzna ustali najlepszą dawkę L-argininy z lekarzem. W ten sposób zyska stuprocentową pewność, że dawka jest właściwie dopasowana i pomoże mu cieszyć się odzyskaniem wzwodu.

Terapia testosteronem

Przyczyna zaburzeń erekcji często tkwi także w nieprawidłowym funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej w organizmie danego mężczyzny. Jednym z najważniejszych męskich hormonów płciowych jest testosteron. Gdy dochodzi do wahań stężenia testosteronu, w nieunikniony sposób prowadzi to do problemów z erekcją. Wielokrotnie testosteron odpowiada za zaburzenia wzwodu.

Lekarze zalecają, aby w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów, jak najszybciej wykonać wszystkie niezbędne badania. Weryfikacja poziomu testosteronu jest niezbędna wtedy, gdy oprócz impotencji u mężczyzny występuje także ogólna niechęć do seksu spowodowana niskim libido oraz spora senność. Terapia zaburzeń wzwodu polegających na niskim stężeniu testosteronu polega na przyjmowaniu określonych leków hormonalnych zawierających testosteron. Dawkowanie leku musi być oczywiście bardzo ściśle określone przez lekarza. Samodzielne stosowanie testosteronu mogłoby doprowadzić do przedawkowania, co mogłoby wywołać wiele niezwykle groźnych skutków dla zdrowia mężczyzny.

Zastrzyki z prostaglandyny

Wydawać by się mogło, że to bardzo bolesna i raczej nieskuteczna metoda leczenia zaburzeń wzwodu. Zastrzyki z prostaglandyny rzeczywiście nie należą do najprzyjemniejszych sposobów zwalczania niskiej erekcji. Zastrzyki te wstrzykuje się prosto w penisa. Mimo tego, należy wiedzieć o tym, że jest to metoda cechująca się niezwykle wysoką skutecznością. Jej atutem jest także bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo, mężczyzna decydujący się na ten sposób leczenia zaburzeń wzwodu, bardzo szybko może zauważyć jego efekty. Zdolność do uzyskania i utrzymania erekcji pojawia się już po upływie około 10-15 minut od przyjęcia zastrzyku. W takim przypadku stosunku w ogóle nie trzeba planować i można postawić na pełną spontaniczność. Iniekcje mają około 90% skuteczności oraz zazwyczaj nie wywołują praktycznie żadnych efektów ubocznych.