Porady

Jak rozpoznać udawany orgazm u kobiety?

Nie w każdym przypadku dźwięki wydawane przez kobiety w trakcie zbliżenia oznaczają orgazm. Wielu mężczyzn stara się usatysfakcjonować swoją partnerkę, aczkolwiek nie zawsze im się to udaje. Niektóre panie udają orgazm, jednakże można z łatwością rozróżnić przeżywanie prawdziwej ekstazy od udawanych przyjemności.

Czym jest kobiecy orgazm?

W trakcie niego dochodzi do skurczów pochwy, ponadto pojawia się napięcie danych mięśni. Zazwyczaj panie przeżywają orgazm łechtaczkowy, dzięki stymulacji właśnie tego narządu. Jednak możliwe jest również szczytowanie dzięki penetracji, seksu analnemu, oralnemu, masturbacji, stymulacji puntu G czy pettingu. Co ciekawe, niektóre kobiety mają zdolność do przeżywania tak zwanych mokrych orgazmów. Podczas nich z pochwy kobiety wydziela się substancja. Takie zjawisko nosi nazwę kobiecego wytrysku. Należy pamiętać, że tylko niewielka część pań ma zdolność do wytrysku, zdarza się on bardzo rzadko.

Orgazm kobiecy a męski

Dochodzenie do tak silnego podniecenia jest dosyć podobne u obu płci. Co ciekawe, według pewnych specjalistów, kobieta musi nauczyć się orgazmu, a mężczyźni mają naturalną zdolność do szczytowania. Każda kobieta musi doskonale poznać własne ciało, dowiedzieć się co sprawia jej przyjemność, a czego nie lubi. Mężczyzna także powinien się tego dowiedzieć, aby móc doprowadzić swoją partnerkę do prawdziwego, a nie udawanego orgazmu.

Dlaczego kobiety udają orgazm?

  • chcą jak najszybciej zakończyć zbliżenie z partnerem
  • chcą przeżywać bliskość z mężczyzną
  • wstydzą się tego, że nie mogą osiągnąć orgazmu
  • chcą spełnić oczekiwania swojego partnera

W jaki sposób rozpoznać udawany orgazm?

Kobiety z dosyć dużą łatwością udają orgazm, gdyż wiedzą jak to robić, jeśli go już kiedyś przeżyły. Reagują więc w sposób podobny na stymulację. Co ważne, znanych jest parę odruchów bezwarunkowych czy też zachowań, które mogą świadczyć o udawanym szczytowaniu.

1. Zmiany fizjologiczne

Do takich zmian dochodzi już w fazie podniecenia, która występuje przed plateau oraz orgazmem. Twardnieją wtedy sutki, piersi stają się większe, natomiast z pochwy wydziela się śluz. Kobieta w fazie plateau robi się niezwykle wrażliwa na wszelkie bodźce, w pochwie natomiast pojawiają się skurcze. Przyspiesza oddech i tempo.

2. Odruchy bezwarunkowe

Osoba udająca orgazm nie wykonuje pewnych ruchów, świadczących o szczytowaniu. Przede wszystkim jest to charakterystyczne wygięcie kręgosłupa. Oprócz tego nie może ona kontrolować skurczu mięśni.

3. Niekontrolowane dźwięki

W trakcie przeżywania orgazmu kobiety wydają dźwięki. Mężczyzna jest często w stanie rozpoznać, czy nie są one czasem sztuczne i nieprawdziwe, zwłaszcza jeśli zna swoją kobietą przez długi czas i wiele razy z nią współżył.

4. Szybki oraz ciepły oddech

Moment szczytowania powoduje podniesienie temperatury, ciśnienia, ponadto przyspieszenie oddechu. Właśnie po tych objawach można poznać, iż partnerka znajduje się w kulminacyjnym punkcie podniecenia. Czasem pojawia się również zadyszka.

5. Kobiecy wytrysk

Jest to dosyć rzadkie zjawisko, jednakże świadczy ono bezsprzeczne o momencie przeżywania prawdziwej ekstazy przez kobietę. Wytrysku nie jest w stanie ona udawać, aczkolwiek niewiele kobiet ma mokry orgazm, a więc jego brak nie jest również oznaką udawania przez partnerkę szczytowania.

W jaki sposób doprowadzić partnerkę do orgazmu?

Mężczyzna powinien być przede wszystkim czułym i namiętnym kochankiem. Musi pamiętać, aby zapewnić swojej partnerce bliskość i zadbać o jej potrzeby. Powinien on dobrze znać swoją partnerkę i wiedzieć, co sprawia jej największą przyjemność. Kobieta potrzebuje o wiele więcej czasu na osiągnięcie podniecenia i orgazmu. Warto więc poświęcić duża czasu na grę wstępną i stymulację kobiecych części erogennych. Mężczyzna do pieszczot może używać dłoni, ust i języka. Nie warto zbyt wcześnie przystępować do penetracji. W przypadku podejrzeń co do udawania orgazmu partnerki, najlepiej porozmawiać szczerze z kobietą. Z pewnością da się szybko rozwiązać problem braku szczytowania u kobiety.