Potencja

Jak papierosy wpływają na potencję?

Na sprawność seksualną mężczyzn wpływa cała masa różnych czynników. Niektórzy panowie w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego, że zaburzenia wzwodu mogą być spowodowane regularnym paleniem papierosów. Wiele badań przeprowadzonych przez niezależnych naukowców z całego świata potwierdza: palenie wyrobów tytoniowych znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się u mężczyzny zaburzeń wzwodu. W niniejszym artykule dokładnie wyjaśniamy, jak papierosy wpływają na potencję. Zapraszamy do lektury. 

Problemy z potencją u mężczyzn – najważniejsze informacje

Problemy z potencją to dolegliwość, która na całym świecie dotyczy około 150 milionów mężczyzn, zaś w Polsce około 3,5 miliona. To wstydliwe schorzenie może być spowodowane różnymi czynnikami. O zaburzeniach wzwodu można mówić wtedy, gdy mężczyzna zmaga się z brakiem erekcji od minimum 3 miesięcy. Incydentalne problemy z erekcją nie są niczym niezwykłym – zwłaszcza, gdy mężczyzna pił dużo alkoholu czy borykał się w ostatnim czasie z sytuacjami stresogennymi. Przyczyn zaburzeń erekcji może być bardzo dużo – specjaliści wyróżniają zarówno przyczyny fizyczne jak i psychologiczne. Mowa tutaj o chorobach, zaburzeniach w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej, lęku przed zapłodnieniem, stosowaniu leków czy stosowaniu używek. Niektórym może się to wydawać niemożliwe, a jednak: papierosy, narkotyki oraz alkohol mają ogromny wpływ na pogorszenie sprawności seksualnej u mężczyzny. 

Jak papierosy wpływają na męską potencję?

Od lat wiadomo, że papierosy mają bardzo negatywny wpływ na organizm każdego człowieka. Jeżeli ktoś jest nałogowym palaczem, zawarta w dymie papierosowym nikotyna może spowodować w organizmie prawdziwe spustoszenie. Związki toksyczne z dymu tytoniowego wywołują wiele groźnych schorzeń. Warto wiedzieć o tym, że na groźne powikłania związane z wdychaniem dymu papierosowego narażeni są zarówno czynni jak i bierni palacze. Oznacza to, że osoby, które przebywają w jednym pomieszczeniu z palaczami, są równie mocno narażone na komplikacje zdrowotne. 

Pogorszenie sprawności seksualnej następuje przede wszystkim z powodu zawartej w papierosach nikotyny. Jest to substancja, która wpływa na naczynia krwionośne – także te, które są zlokalizowane w obrębie męskiego prącia. Związek nazywany nikotyną działa w całkowicie odwrotny sposób co leki na erekcję takie jak Kamagra, King Cobra czy Viagra. Oznacza to, że nikotyna hamuje napływ krwi do prącia, wskutek czego mężczyzna może być całkowicie niezdolny do uzyskania i utrzymania wzwodu przez odpowiednio długi czas. 

Negatywny wpływ nikotyny na męską potencję

Problemy z seksualnością u mężczyzn są spowodowane m.in. nikotyną zawartą w papierosach. Substancja ta może sprawić, że dojdzie do gwałtownych skurczów naczyń krwionośnych. Jest to wynik pobudzenia mózgu przez tę substancję. Skurcze te sprawiają, że napływ krwi do prącia zostaje znacząco zmniejszony. Brak prawidłowej ilości krwi w okolicach intymnych to jeden z najważniejszych powodów, przez który mężczyzna nie jest w stanie uzyskać i utrzymać wzwodu.

Nikotyna przyczynia się też do uszkodzenia mechanizmu zastawkowego, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie krwi w męskim członku. Szkodliwość nikotyny polega także na tym, że zmniejsza ona ilość spermy produkowanej przez jądra a także liczbę plemników. Nikotyna powoduje także, że jakość plemników ulega znacznemu pogorszeniu, przez co ryzyko zapłodnienia jest mocno ograniczone. Problemy z doczekaniem się potomstwa to kwestia, która dotyczy wielu mężczyzn palących w sposób nałogowych. W niektórych przypadkach palenie tytoniu może doprowadzić do całkowitej bezpłodności i impotencji.

Po jakim czasie nikotyna zaburza mechanizm erekcji?

Nikotyna nie od razu wywoła negatywny wpływ na męską sprawność seksualną. Pogorszenie sprawności seksualnej następuje wtedy, gdy wyroby tytoniowe są palone przez mężczyznę od dłuższego czasu oraz w systematyczny sposób. Im nałóg mężczyzny trwa dłużej, tym większe jest ryzyko, iż dotkną go zaburzenia erekcji. Z tego względu zalecamy, aby palić papierosy tylko okazjonalnie.